Članovi Karate kluba “Rašid Buća” – Ilijaš u subotu (28.05.2022.g.) su nastupili na Prvom internacionalnom karate turniru “Slavja open 2022” u Istočnom Sarajevu.

Ovaj turnir je okupio oko 550 takmičara iz 45 karate klubova sa prostora Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Ilijaš i naš klub su predstavljali najmlađi takmičari njih šest koji su nastupali u neslužbenim kategorijama i osvojili su svi medalje, dok je jedino od iskusnijih takmičara Tajra Ahmetović odradila poslijednju provjeru pred Balksnsko prvenstvo koje će se održati u Beogradu od 03-05.06.2022.

Rezultati članova KK”Rašid Buća” na turniru “Slavija OPEN:

SREBRO (2.mjesto):

  • Ahmetović Tajra B30 (BORBE – Djevojčice 12 g. -35kg)
  • Šečić Hasan C10 (KATE – Dječaci – Oranž pojas (11+ g))

BRONZA (3.mjesto):

  • Talović Emrah C03 (KATE – Dječaci – Žuti pojas (9 g))
  • Bešlija Esmir C07 (KATE – Dječaci – Oranž pojas (8 g))
  • Durić Lejla D02 (KATE – Djevojčice – Žuti pojas (8 g))

UČESNIČKE MEDALJE:

  • Amin Ajdin C07 (KATE – Dječaci – Oranž pojas (8 g))
  • Halebić Jakub C07 (KATE – Dječaci – Oranž pojas (8 g))

Ekipu na turniru su vodili treneri Raif Buća i Adin Balta,  dok je Azmir Subašić bio delegiran ispred Sudijske komisije FBiH kao sudija.

Kako smo i rekli ovo je i poslijednja provjera za članicu našeg kluba  Tajru Ahmetović koja će predstavljati reprezentaciju BiH, Općinu Ilijaš i Karate klub “Rašid Buća” – Ilijaš na 26. Balkanskom prvenstvu za djecu koje se održava u Beogradu.

Tajra će u kategoriji borbe djevojčice 12.g. -35.kg. u konkurenciji 16 takmičarki iz 9 država braniti balkansko zlato osvojeno prošle godine u Hrvatskoj. Ona svoj nastup ima u petak 03.06.2022. a reprezentacija BiH za Beograd putuje 02.06. i želimo im sretan put i puno uspjeha.

 

 

 

 

 

 

 

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *