U Mostaru je u subotu 12.03.2022. održano 17. FEDERALNO PRVENSTVO ZA DJECU U KARATEU, u katama i borbama (kumite). Na prvenstvu je bilo 640 prijava iz 72 karate kluba sa prostora FBiH, a Ilijaš i KK”Rašid Buća” su predstavljala devet takmičara u borbama (kumite).

 

Sa 17. Federalnog prvenstva BiH u karateu medalje su osvojili:

SREBRO (2.mjesto): 

  • Tajra Ahmetović (borbe djevojčice 12.g. -35.kg.)
  • Nedim Herić (borbe dječaci 11.g. -40.kg.)

BRONZA (3.mjesto):

  • Alisa Hasanović (borbe djevojčice 13.g. -44.kg.)
  • Saudina Jusić (borbe djeojčice 13.g. -49.kg.)

Osvajanjem medalje na Federalnom prvenstvu BiH ova četiri člana našeg kluba su uvrštena na širi spisak dječije reprezentacije BiH za odlazak na Balkansko prvenstvo. Tačan spisak reprezentativaca čemo znati nakon Državnog prvenstva koje se održava u aprilu.

Takmičare KK”Rašid Buća” – ILIJAŠ vodili su treneri Raif Buća i Dželaludin Dovadžija.

Dok je član našeg kluba Azmir Subašić bio delegiran kao sudija na 17. Federalnom prvenstvu BiH u karateu.

 

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *